Długie opisy o szczęśliwej przyjaźni

Na życiowej drodze spotykamy różnych ludzi. Jedni pozostają blisko nas bardzo krótko inni zdobywając nasze zaufanie, dłużej a nawet na całe życie. Takim kimś, kto będzie nam towarzyszył, niezmiennie w szczęściu czy nieszczęściu jest przyjaciel. Niełatwa jego rola, niełatwo czasami też być przyjacielem. To wielkie wyzwanie i codziennie sytuacje najlepiej pokazują czy sprawdzamy się w tej roli. Często słychać hasło: prawdziwych przyjaciół nie ma, albo, że przyjaciel nóż w plecy ci wbije. Owszem, życie nie jest usłane różami a przyjaźń poznaje się w biedzie- jak głosi morał bajki Ignacego Kraszewskiego. Jednak mieć przyjaciela to posiadać duży skarb.

Warto się starać o przyjaźń, pielęgnować ja, a jeśli czujemy, że ta druga osoba poszukuje tylko korzyści, to zwyczajnie nie można uznać ją za przyjaciela i obdarzmy kogoś innego tak dużą sympatią. Jeśli szczęśliwie na twojej drodze stanął ktoś taki, z kim, możesz o wszystkim porozmawiać, zwierzyć się z wielu sekretów to chwal go, mów innym, że to wartościowy człowiek a najlepiej można to zrobić poprzez komunikatory. Można ustawić krótki lub długi opis w stylu: Jeśli nie powiemy przyjacielowi kim dla nas jest… Nigdy nie dowie się ile dla nas znaczy. Dlatego status na NK, FB lub używanym komunikatorze, niech mu o tym przypomina i daje do zrozumienia, że jest kimś ważnym. Jeśli lubicie śmieszne sentencje, nieco przewrotne, wesoły status na Skypie, będzie dobrą wizytówką. O przyjaźni nie trzeba mówić i opisywać jej w sposób patetyczny.

Niech będzie z pomysłem, ciekawie i zabawnie: Przyjaciel to osoba, która mnie dobrze zna, a jednak nadal lubi. W kilku słowach można zawrzeć, to o czym inni mogą rozprawiać godzinami a jednak nie umieją tak dobrze tego ująć. Wszyscy wiedzą co znaczy przyjaźń, więc zamiast pisać długo zwyczajnie można rzucić hasło: przyjaciel jest jeden…., przyjaciel wielu nie jest twoim przyjacielem… Niedomówienia też są interesujące. Takie opisy, zmuszają do myślenia a, ci którzy czytają niech dopowiedzą sobie resztę.